Follow by Email

19 Mayıs 2013 Pazar

Yargılarımızdan ÖzgürleşmekYargılayarak düşünme, negatif bir düşünce tarzıdır, negatif duygulara sebep olur. Peki, Negatif duygular ortaya çıktığında biz ne yaparız?  Onları bastırarak kontrol altına almaya çalışırız. Bu kontrolcü yaklaşım bize ne yapar? nefesimizi etkiler, kısıtlı nefes almaya başlarız. Kısıtlı nefeste zaman içinde olaylara daha kısıtlı bakma halini getirecektir.       
Bugün, negatif düşünceleri negatif duygulara dönüşmeden fark edebileceğiniz nefes kadar güçlü bir teknikten, Bryon Katie’nin  “The work” (Çalışma:“ komşunu eleştir”) isimli çalışmasından bahsetmek istiyorum. “The work çalışması “Zihninizde barış ve huzur “bulup aydınlanmak isteyenlere özel bir çalışmadır.   Bryon Katie, bu çalışmayı keşfetmeden önce yargılarının yarattığı bir dünyada yaşıyormuş. Kendisini o kadar değersiz hissediyormuş ki geceleri uyurken yatakta yatmak yerine yerde yatmayı tercih ediyormuş. Bir gün bir mucize olmuş ve bir çeşit aydınlanma hali yaşamış. Ondan sonra da ailesinin yanına giderek hem ailesiyle birlikte mutlu bir yaşam sürmüş hem de bu güçlü tekniği bizlerle paylaşmaya başlamış. The work çalışması nasıl bir çalışma mıdır? 
Bu çalışma gücünü, 4 akıllı sorudan alır. 4 akıllı soru negatif düşüncelerin, negatif duyguya dönüşmeden fark edilmesini sağlar. Thework, haklı olmak yerine yargılarından özgürleşip koşulsuz sevgiyi deneyimlemek isteyenler için vazgeçilmez bir uygulamadır.  Sizin de bildiğiniz gibi “Koşulsuz sevgiye karar verdim ve seni koşulsuz olarak seviyorum “demekle koşulsuz sevgi deneyimlenmiyor. Çünkü koşullu sevgi ile koşulsuz sevgi arasında fark bayağı fazla. The work çalışması, yaşamınızda koşulsuz sevginin olmadığı alanları su yüzüne çıkaracaktır
Bu konu ilginizi çektiyse Bryon Katie’nin “Var olanı sevmek” isimli kitabını okuyabilir ya da www.Thework.com sitesinden Türkiye’deki eğitmenlerinin bilgisine ulaşabilirsiniz. Ya da bizlerin düzenlediği Transformal nefes seminerlerinden birine katılıp The Work çalışmasının gücünü nefesin gücü ile birleştirerek voltranı oluşturabilirsiniz.
Unutmayın, zihninizden özgürleşmedikçe düşünce ve duygularınız neyse gerçeğinizi de onlar oluşturacaktır.  Aydınlanmak için zihniniz üzerinde çalışmak atacağınız en doğru adım olacaktır.

Her daim ışık ve sevgiyle

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder