Follow by Email

9 Ocak 2013 Çarşamba

Theta Şifası Hakkında Ne Biliyorsunuz?ThetaŞifası kuantum mekaniğine dayanır. İmgeleme sanatı; birlikte yaratmayı mümkün kıldığından ThetaŞifası’ndaki “sahit olma” işlemi çok önemlidir. Şifacı iyileştirmenin olduğuna şahit olduğunda, şifa da gerçekliğe de taşınmış olur. Theta şifası ile kaynak ile bağlantıya geçme, onunla birlikte yaratımın nasıl olduğuna dair fikir edinebilir, yaratıcı gücün varlığı daha yoğun hissedilir.

Theta Şifasının kurucusu Vianna Stibaldir. Vianna, bacağındaki kanserin ani bir şekilde kendiliğinden iyileştiğine tanık olmuştur. Bacağı iyileştikten sonra, birçok yılını, bu tekniği mükemmelleştirme ve diğer kişilerin kendini tedavi etmesine yardımcı olmaya adamıştır. Bu basit fakat etkili teknik binlerce kişinin hayatını değiştirmiştir. Vianna’nın deyimiyle; “Var olan her şeyin Yaratıcısı ile bağlantıya geçtiğimizde beyin dalgalarımız direk olarak Theta zihin haline geçer. Bu zihin halinde anında herhangi bir şeyi yaratabilir ve gerçeği değiştirebilirsiniz.“ Bilim adamları özellikle Alfa ve Theta aralığındaki beyin frekanslarının şu özelliklerini keşfetmişlerdir;1- Kaygı deneyimleyen bireylerde stresi uzun süreli ve önemli derecede azaltarak yatıştırır.

2- Derin fiziksel rahatlamaya ve zihin berraklığına yardım eder.

3- Sözel beceriyi ve sözel performans IQ’ sunu arttırır.

4- Beynin iki yarım küresini dengeler.

5- Canlı ve kendiliğinden gelen zihinsel söz sanatları hafızası ve yaratıcı imgeleme gücüne dayalı düşünmeyi harekete geçirir, ağrıyı azaltır, coşku yaratır ve endorfin salgılanmasını harekete geçirir

Theta Healing tekniği özellikle de sezgilerin geliştirilmesinde çok etkilidir. Gökkuşağı Çocuğu çalışması içeriğinde sezgilerinin geliştirilmesi üzerine bir sürü uygulama yapılmaktadır. Sezgisel beceriler geliştirildiğinde, kişi yaşamı boyunca kendisine ait olmayan depresyon ve kızgınlığı da rahatça bırakabilmektedir. Örneğin; markete gittiğinizi ve son derece mutlu olduğunuzu düşünün. Ödeme için kasaya gittiğinizde kasiyerin huysuz biri olduğunu fark ediyorsunuz. Uzaklaşırken aniden kızgınlık hissediyorsunuz. “Peki, Bu duygular size mi ait yoksa kasiyere mi?” Büyük bir olasılıkla fark etmeden kasiyerin duygularını aldınız. Sürekli alıştırma yaparak sezgisel yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Çünkü sezgisel yetenekler herhangi bir kasınız gibidir. Alıştırma yapılarak geliştirilir. Ve içgüdüsel becerileriniz o kadar fazladır ki çoğu zaman onların farkında olmayız.

Theta Healing uygulamaları, neşe ve çoşku ile oyun oynayarak sahip olduğunuz gizemli yeteneklerle sizi buluşturur. Yaşamınızda mutlu anlar yaratabilmek adına geçmiş mutlu anlardan özgürleşme gibi diğer tekniklerde olmayan enteresan bakış açıları ile donanmıştır.

Theta Healing tekniğinin çalışma mekanizmasını biraz daha detaylı keşfetmek isterseniz “ bizi Kısıtlayan İnançları Kısıtlayabilmek” isimli yazımı okuyabilirsiniz.Sevgiler
Sibel.kavunoglu@gmail.com


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder