Follow by Email

13 Temmuz 2012 Cuma

Ne KAdar Esneksiniz“İncinebilir olduğunuzu rahatça gösterebilir misiniz? “

Yanıtınız “Hayır” ise pek esnek değilsiniz demektir. Daha önceden test edilmiş olanları yaşamınızda uygulayarak kendinizi kontrol çemberi içine sokmuş olabilirsiniz. Kontrol çemberinin içinde olduğunuz sürece sıkıcı bir insan haline gelme olasılığınız artacaktır.

Kontrolcülükten kurtulmak için esnek olmayı denemek gerekir. Esnek olmak diğerlerinin söylediklerini kabul edip, arzu etmediğiniz halde onları yaşamınızda uygulamaya başlamanız anlamına gelmez. Sevdikleriniz belli bir konuda sizden farklı düşünebilirler. Onlara olan sevginizin devam etmesi için onların fikirlerini benimsemeniz gerekmez. Ama onların da kendilerine ait fikirlerinin olabileceğini ya da sizin kendinize ait fikirlerinizin olabileceğini kabul etmeniz gerekir. Aynı şekilde incinebilirliği onaylamasanız dahi incinebilir olduğunuzu kabul edebilirsiniz. Böylelikle esnek olabilmek için ilk adımı atmış olursunuz. Esnek olmak sınırları kaldırmak değildir, herkesi olduğu gibi kabul etmektir. Bu arada esnek olmanın bazı olumlu yan etkileri vardır. İşte bunlardan bazıları;

- İnsanların size yardım etmesine, sizinle irtibata geçmesine, sizinle konuşmalarına ve yaşamınıza girmesine izin vermeye başlarsınız.

- Kolayca “hayır” diyebilme yeteneği kazanırsınız.

- Gururun yan etkisi olan kendini diğerlerinden farklı görme halini zamanla yok edebilirsiniz.

- Yalnız olmadığınızı fark edersiniz. Evrenin sizin için yaptıklarını görmeye başlarsınız. Bu da yaşamınızda şükran duygusunu geliştirmenize sebep olur. Şükran duymak ise sizi pozitifte tutabilecek tek panzehirdir.

- Aynı görüşte olmadığınız dostlarınız ile aranızdaki sevginin sonsuza kadar devam ettiğini fark edersiniz.

- En güzeli de, iç sesinizi daha net duyarsınız. Aslında ihtiyacımız olan tek şey de budur!Sevgiler

Gerçeğiniz arzu ve isteklerinizdir.

www.yourwishisyourreality.com
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder